محرم و صفر است كه اسلام را زنده نگه داشته است . امام خميني ( ره )            

   چهارشنبه 28 شهريور 1397

كلام روز

امام رضا علیه السلام فرمودند : هلال ماه «محرم» که طالع میشد ، دیگر کسی لبخند پدرم موسی ابن جعفر علیهماالسلام را نمی دید ...


كلام رهبری

عزاداریهای سنّتی است که مردم را به خدا نزدیک می‌کند ؛ و باعث تقرّبِ بیشترِ مردم به دین می‌شود . این‌که امام فرمودند «عزاداری سنّتی بکنید» به خاطر همین تقریب است . در مجالس عزاداری نشستن ، روضه خواندن ، گریه کردن ، به سر و سینه زدن و مواکب عزا و دسته‌های عزاداری به راه انداختن ، از اموری است که عواطف عمومی را نسبت به خاندان پیغمبر پرجوش می‌کند ؛ و بسیار خوب است .


تبليغات










آمار بازدید




کارنامه ورزش ایران در تمامی ادوار بازی های آسیایی

ورزشکاران ایران درحالی آماده افتخار آفرینی در بازهای آسیایی 2014 اینچئون هستند که در ادوار گذشته این رویداد مهم، همواره مدال های رنگینی را از آن خود کرده اند.
هفدهمین دوره بازی های آسیایی به صورت رسمی از 28 شهریورماه در اینچئون کره جنوبی آغاز خواهد شد و کاروان ورزشی ایران در 22 رشته به مصاف حریفان می رود.
در زیر نگاهی داریم به عملکرد ورزشکاران ایران در ادوار گذشته این رویداد مهم آسیایی:

**اولین دوره / 1951 به میزبانی هند و در دهلی نو
در دوره نخست کاروان ایران با 64 ورزشکار حاضر شد و در جدول رده بندی توزیع مدال ها با کسب 8 مدال طلا، 6 نقره و 2 برنز در جایگاه سوم قرار گرفت.
- بسکتبال (مدال برنز)
- شیرجه (یک مدال نقره و یک مدال برنز): تقی عسگری
- وزنه برداری (7 طلا و3 نقره): محمود نامجو، جعفر سلماسی، حسن فردوس، فیروز پژهان، محمد حسن رهنوردی، سید رسول رئیسی ولئون کورکچیان (طلا)، علی میرزایی، جلال منصوری و هوشنگ اردوبادی (نقره) - تیم ایران قهرمان شد.
- فوتبال (مدال نقره)
- دو و میدانی (یک مدال طلا و یک مدال نقره): علی باغبانباشی

** دومین دوره/ 1954 به میزبانی فیلیپین و در مانیل
کاروان ورزشی ایران در این رویداد مهم شرکت نداشت.

** سومین دوره/ 1958 به میزبانی ژاپن در توکیو
کاروان ورزشی ایران با 112 ورزشکار در این دوره حضور یافت و با کسب 7 مدال طلا، 14 نقره و 11 برنز در مکان چهارم ایستاد.
- وزنه برداری (3 طلا، 4 نقره و یک برنز): جلال منصوری، محمدحسن رهنوردی و فیروز پژهان (طلا)، اسماعیل علم خواه، محمود نامجو (با سن 42 سال)، علی صفا سنبلی و ابراهیم پیروی (نقره) و هنریک تمرز (برنز) - تیم ایران قهرمان شد.
- کشتی آزاد (3 طلا، 3 نقره و 2 برنز): امامعلی حبیبی، غلامرضا تختی و عباس زندی (طلا) خلیل رعیت پناه، جهانبخت توفیق ونبی سروری (نقره) غلامحسین زندی و ناصر گیوه چی (برنز) - تیم ایران دوم شد.
-مشت زنی (3 نقره و3 برنز): وارزیک قازاریان،سورن پیر جانیان و لئون خاچاطوریان (نقره)، ایزار ایلخانوف، امیر یاوری و اکبر خوجینی (برنز)
- والیبال (مدال نقره)
- فوتبال (ایران با دو باخت 4 - صفر به رژیم صهیونیستی و 5 - صفر به کره جنوبی حذف شد)
- دوومیدانی (یک طلا، یک نقره و 2 برنز): محمود خلیل رضوی (یک طلا و یک نقره) و علی باغبانباشی (دو برنز)
- تنیس روی میز مردان (یک برنز در قسمت تیمی)
- شیرجه (2 برنز): حسین اعظمی و منوچهر فصیحی
- دوچرخه سواری (2 نقره): جعفر گل طلب

** چهارمین دوره/ 1962 به میزبانی اندونزی در جاکارتا
ایران در این دوره حضور نداشت.

** پنجمین دوره/ 1966 به میزبانی تایلند در بانکوک
کاروان ورزشی ایران متشکل از 118 ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و با دستیابی به 6 مدال طلا، 8 نقره و 16 برنز و کسب عنوان ششم به کار خود پایان داد.
- وزنه برداری (3 طلا و4 برنز): محمد نصیری،پرویز جلایر و منوچهر برومند (طلا)، محمد رضا ناصحی، محمد عامی تهرانی، اسماعیل درودیان و رضا استکی (برنز) - تیم ایران قهرمان شد.
- کشتی آزاد (3 طلا و 5 نقره): عبد الله موحد، منصور مهدی زاده و اسکندر فیلابی (طلا)، علی اکبر حیدری، محمد علی فرخیان، محمد ابراهیم سیف پور، حسین تهامی و محمود معزی پور (نقره) - ایران قهرمان شد.
- دوومیدانی (2 نقره و2 برنز): جلال کشمیری (یک نقره در پرتاب دیسک و یک برنز در پرتاب وزنه)، احمد میر حسینی (یک نقره در سه هزار متر با مانع) و تیمور غیاثی (یک برنز در پرش ارتفاع)
- والیبال مردان (مدال برنز)
- والیبال زنان (مدال برنز)
- فوتبال (مدال نقره)
- بسکتبال (هفتم)
- دوچرخه سواری (دو برنز): اسماعیل حسینی یک مدال برنز در 4 هزار متر تعقیبی و مدال برنز صد کیلومتر تایم تریل تیمی.
- تنیس روی میز (یک برنز): هوشنگ بزرگ زاده مدال برنز انفرادی را کسب کرد.
- تنیس (یک برنز): تقی اکبری در بخش انفرادی
- مشت زنی (4 مدال برنز): ناصر آقایی، التفات طالبی، آلوش عباسی و حسین فتحیان پور
- شیرجه: تقی عسگری در 42 سالگی نفر هفتم شیرجه از سکو شد، منوچهر فصیحی (ششم)

**ششمین دوره/ 1970 به میزبانی تایلند در بانکوک
کاروان ایران در این دوره متشکل از 169 ورزشکار بود و با کسب 9 مدال طلا، 7 نقره و 7 برنز (مجموع 23 مدال) در مکان چهارم قرار گرفت.
- وزنه برداری (2 مدال طلا، یک نقره و سه برنز): محمد نصیری و نصرالله دهنوی (طلا)، دانیل گیورگیز (نقره)، محمد رضا ناصحی، ابراهیم پوردژم و هوشنگ کارگرنژاد (برنز) - مقام دوم تیمی پس از ژاپن
- کشتی آزاد (6 طلا، دو نقره و یک برنز): ابراهیم جوادی، محمد قربانی، شمس الدین سید عباسی، عبد الله موحد، داریوش ذاکری و اسکندر فیلابی (طلا)، محمد فرهنگ دوست و علی حاجیلو (نقره) و ابوالفضل انوری (برنز) - مقام دوم تیمی پس از ژاپن
- والیبال مردان (پنجم)
- والیبال زنان (چهارم)
- تیراندازی (بی مدال): نصر الله ممتحن و جعفر کلانی حذف شدند.
- فوتبال (بی مدال): ایران نتوانست از گروه خود صعود کند.
- دو و میدانی (یک طلا و دو نقره): تیمور غیاثی (طلا در پرش ارتفاع)، جلال کشمیری (دونقره در پرتاب های دیسک و وزنه) - در قسمت زنان تنها شرکت کننده ایران شهلا صفوی در دوی 100 متر بود که حذف شد.
- دوچرخه سواری (یک نقره و یک برنز): در یک صد کیلومتر تایم تریل تیمی نقره و در چهار کیلومتر تعقیبی تیمی مدال برنز.
- مشت زنی (یک نقره ودو برنز): عمران حاتمی (نقره)، محمد ساروخانی و غلامحسین پاک منش (برنز).
- شنا و شیرجه (بی مدال)
- واترپلو (مقام چهارم)
- بسکتبال (مقام هفتم)

** هفتمین دوره/ 1974 به میزبانی ایران در تهران
ایران برای نخستین بار میزبان بازی ها بود و با 400 ورزشکار نتایج بسیار خوبی گرفت و در نهایت با کسب 36 مدال طلا، 28 نقره و 17 برنز (مجموع 81 مدال) پس از ژاپن دوم شد.
- کشتی فرنگی (8 طلا، یک نقره): رحیم علی آ بادی، حسین تورانیان، اکبر یداللهی، محمد دلیریان، هاشم قنبری، جلال کریمی، بهرام مشتاقی و اسکندر فیلابی (طلا) و خسرو نظافت دوست (نقره) - ایران در مکان نخست ایستاد.
- کشتی آزاد (5 طلا، 4 نقره و یک برنز): ابراهیم جوادی، محسن فرح وشی، منصور برزگر، حمید علیدوستی و اسکندر فیلابی (طلا)، سبحان روحی، محمد خرمی، رضا خرمی و رضا سوخته سرایی (نقره) و محمد رضا نوایی (برنز) - ایران اول شد.
- دو و میدانی مردان (3 طلا، 2 نقره و 3 برنز): تیمور غیاثی (طلا در پرش ارتفاع)، جلال کشمیری (دو طلا در پرتاب های دیسک و وزنه)، محمد رضا انتظاری (دو نقره در 400 و 800 متر)، سلمان حسام (یک برنز در پرتاب دیسک)، فرامرز آصف (یک برنز در پرش سه گام) و یک مدال برنز در دوی 400×4 متر امدادی تیمی
- دوومیدانی زنان (بی مدال)
- مشت زنی (3 طلا، دو نقره و 4 برنز): شریف دلارام، ماسیس هامبارسومیان و عبدالرضا انداوه (طلا)، عبدالرضا انضاری و جبار فعلی (نقره)، هاملت میناسیان، فرشید انتقامی، احمد پورافتخاری و وارتکس پارسانیان (برنز) - مقام دوم تیمی
- وزنه برداری (4 طلا، 3 نقره ویک برنز): محمد نصیری، علی والی، هوشنگ کارگر نژاد و اکبر شکراللهی (طلا)، نصرالله دهنوی، ابراهیم پوردژم و حافظ حسنی (نقره)، مهدی عطار اشرفی (برنز)
- واترپلو (طلا)
- شیرجه مردان: کوروش خلیلی در شیرجه از سکو (ششم)، محمد آذری در شیرجه از سکو 10 متر (هشتم)
- شیرجه زنان (بدون مدال)
- شنای مردان (بدون مدال)
- ژیمناستیک زنان (بی مدال)
- ژیمناستیک مردان (بی مدال)
- تیراندازی مردان (بی مدال)
- دوچرخه سواری (2طلا، یک نقره و 2برنز): 180 کیلومتر جاده تیمی (طلا)، 100 کیلومتر تایم تریل تیمی (طلا)، 400 متر مختلط تیمی (برنز)، خسرو حق گشا در 4000 متر انفرادی (برنز)، 4000 متر تعقیبی تیمی (نقره)
- بسکتبال مردان (ششم)
- بسکتبال زنان (چهارم)
- شمشیر بازی مردان (یک طلا، 3 نقره و 2 برنز): سابر تیمی (طلا)، پیروز آدمیت دراپه انفرادی (نقره)، اصغر پاشاپور در فلوره انفرادی (نقره)، فتحی در سابر انفرادی (نقره)، شفائی در سابر انفرادی (برنز) و فلوره تیمی (برنز)
- شمشیربازی زنان (2 طلا، یک نقره ویک برنز): فلوره تیمی (طلا)، اپه تیمی (طلا)، مهوش شفائی در فلوره انفرادی (نقره) و گیتی محبان در فلوره انفرادی (برنز)
- فوتبال (طلا)
- تنیس روی میز زنان (هفتم)
- تنیس روی میز مردان (ششم)
- تنیس مردان: مقام چهارم تیمی و تقی اکبر (مدال نقره انفرادی)، علی مدنی و کامبیز درفشی جوان (مدال نقره دوبل مردان)
- تنیس زنان: مقام پنجم تیمی
- والیبال مردان (مقام چهارم)
- والیبال زنان (مقام پنجم)

**هشتمین دوره/ 1978 به میزبانی تایلند در بانکوک
ایران حضور نداشت.

**نهمین دوره/ 1982 به میزبانی هند در دهلی نو
کاروان ورزشی ایران تنها در چهار رشته شرکت کرد و با کسب 4 مدال طلا، 4 نقره و4 برنز در مکان هفتم بازی ها قرار گرفت.
- کشتی آزاد (3 طلا، 2 نقره و 2 برنز): محمد حسین محبی، حسن محبی و رضا سوخته سرایی (طلا)، محمد حسین دباغی و عسکری محمدیان (نقره)، احمد رضایی و محمود گنجی (برنز) - ایران قهرمان شد.
- وزنه برداری (یک طلا و 2 نقره): علی پاکیزه جمع (طلا)، مهران اسلام پور و علی والی (نقره)
- دوچرخه سواری (2 برنز): 100 کیلومتر تایم تریل تیمی (برنز)، 180 کیلومتر جاده تیمی (برنز)
- فوتبال (حذف در مرحله یک چهارم نهایی)

**دهمین دوره/ 1986 به میزبانی کره جنوبی در سئول
کاروان ورزشی ایران در ده رشته ورزشی حضور پیدا کرد و با کسب 6 مدال طلا، 6 نقره و 10 برنز در مکان چهارم بازی ها قرار گرفت.
- کشتی آزاد (3 طلا، 2 نقره و4 برنز): عسکری محمدیان، مجید ترکان و علیرضا سلیمانی (طلا)، یعقوب نجفی جویبادی وحسن محبی (نقره)، اکبر فلاح، علی اکبر نژاد، حسین محبی و کاظم غلامی (برنز) - مقام دوم پس از کره جنوبی
- کشتی فرنگی (یک طلا، یک نقره و 2 برنز): رضا سوخته سرایی(طلا)، رضا اندوز (نقره)، احد جوان صالح و فریدون بهنام پور (برنز)
- دوچرخه سواری (یک طلا و یک برنز): علی زنگی آبادی در 30 کیلومتر تعقیبی انفرادی (طلا)، مهرداد افشاریان در 4 کیلومتر انفرادی پیست (برنز)
- وزنه برداری (دو مدال برنز)
- واترپلو (مقام چهام)
- هندبال (مقام پنجم)
- فوتبال (حذف در مرحله چهارم نهایی)
- جودو (یک برنز): مرتضی خدادای در 60 کیلوگر
- تکواندو(یک طلا و یک نقره): ابراهیم قادری (طلا) و علی حاجی پور (نقره)

**یازدهمین دوره/ 1990 به میزبانی چین در پکن
کاروان ورزشی ایران با کسب 4 مدال طلا، 6 نقره و 8 برنز با یک پله سقوط نسبت به دوره قبل در مکان پنجم قرار گرفت.
- کشتی آزاد (3 طلا، 2 نقره و 2 برنز): اویس ملاح، بهروز یاری و رضا سوخته سرایی (طلا)، رسول خادم و آیت واگذاری (نقره)، جلیل جهانشاهی و ایوب بنی نصرت (برنز) - مقام دوم پس از کره جنوبی.
- کشتی فرنگی (3 نقره و 2 برنز): حسن یوسفی افشار، محمد نادری و علیرضا لرستانی (نقره)، مجید سیم خواه، احد پازاج ومسعود قدیمی (برنز) - مقام سوم پس از کره جنوبی و چین
- تیراندازی زنان (بی مدال)
- شیرجه (بی مدال)
- واترپلو (مقام ششم در بین 7 تیم)
- دو ومیدانی (یک برنز): منصور قربانی در پرتاب دیسک
- مشت زنی (یک نقره و دو برنز): علی اصغر کاظمی (نقره)، سیامک ورزیده و ایرج کیا رستمی (برنز)
- تنیس روی میز مردان (مقام نهم تیمی)
- فوتبال (مدال طلا)
- بسکتبال (هفتم)
- جودو (بی مدال)
- وزنه برداری (بی مدال)
- دوچرخه سواری (بی مدال)

**دوازدهمین دوره/ 1994 به میزبانی ژاپن در هیروشیما
در این دوره از بازی ها، کاروان ورزشی ایران با 9 مدال طلا، 9 نقره و 8 برنز(مجموع 26 مدال) در مکان هفتم قرار گرفت.
- کشتی آزاد (6 طلا، یک نقره و دو برنز): نادر رحمتی، علی اکبر نژاد، بهروز یاری، رسول خادم، امیر رضا خادم و ابراهیم مهربان (طلا)، ایوب بنی نصرت (نقره)، رضا صفایی و اویس ملاح (برنز)
- کشتی فرنگی (دو نقره): رضا سیم خواه در 48 کیلوو حسن بابک در 90 کیلو
- جودو (یک نقره و یک برنز): محمود میران (نقره) و حسن احد پور(برنز)
- سوار کاری (یک برنز): در پرش با اسب
- کاراته (یک طلا، 2 نقره و یک برنز): مازیار فرید خمامی (طلا)، آرش جوانشیر و سعید آشتیان (نقره) و وحید خواجه حسینی (برنز)
- تکواندو (یک طلا، 2 نقره و یک برنز): فریبرز عسگری (طلا)، فرزاد ذرخش و ابراهیم سعادتی (نقره) و مجید امین ترابی (برنز)
- مشت زنی (یک طلا، یک نقره و 2 برنز): ایوب پورتقی فرشچی (طلا)، محمدرضا صمدی (نقره)، انوشیروان نوریان و بهمن عزیزپور (برنز)
- تیراندازی زنان: (بی مدال)
- بسکتبال: (هشتم در میان نه تیم)
- تنیس (بی مدال)
- وزنه برداری (بی مدال)
- فوتبال (بی مدال)
- شنا و شیرجه (بی مدال)
- دوچرخه سواری (بی مدال)
- دوومیدانی (بی مدال)
- والیبال مردان (مقام پنجم)
- واترپلو (مقام چهارم)
- والیبال ساحلی (مقام پنجم)

**سیزدهمین دوره/ 1998 به میزبانی تایلند
کاروان ورزشی ایران در 22 رشته قدم به بازی ها نهاد و با کسب 10 مدال طلا، 11 نقره و 13 برنز (34 مدال) در مکان هفتم ایستاد.
- کشتی آزاد (4 طلا، یک نقره ویک برنز): امیر توکلیان، علیرضا حیدری، عباس جدیدی و علیرضا رضایی (طلا)، بهنام طیبی (نقره) و محمد طلایی (برنز)
- کشتی فرنگی (یک مدال طلا): مهدی سبزعلی در 130 کیلوگرم
- تکواندو(1 طلا، یک نقره و 3 برنز): مهدی بی باک (طلا)، مجید افلاکی (نقره)، بیژن مقانلو، مجید امین ترابی و حسن اصلانی (برنز)
- شنا (بی مدال)
- شیرجه (بی مدال)
- واترپلو (مقام پنجم)
- فوتبال (مدال طلا)
- دوچرخه سواری (یک طلا و یک برنز): قادر میزبانی در 50 کیلومتر تایم تریل انفرادی (طلا) و امیر زرگری در 4 کیلومتر تایم تریل انفرادی (مدال برنز)
- بسکتبال:(مقام هفتم)
- وزنه برداری (یک طلا، 2 نقره و 2 برنز): شاهین نصیری نیا (طلا)، محمد حسین برخواه و کوروش باقری (نقره)، سید مهدی پانزوان وحسین رضا زاده (برنز)
- شمشیر بازی (یک برنز): در سابر تیمی
- هندبال (مقام چهارم)
- مشت زنی (یک نقره ویک برنز): محمد رضا صمدی (نقره) و روح الله حسینی (برنز)
- دوومیدانی (یک نقره و یک برنز): حمید سجادی در 3000 متر با مانع (نقره) و جعفر باباخانی در همین ماده (برنز)
- کاراته (یک طلا و 3 نقره): علیرضا کتیرایی (طلا)، علاءالدین نکویی فرد، مهدی عموزاده و علی شاملو زاده (نقره)
- جودو (یک نقره و 3 برنز): محمود میران (نقره)، کاظم ساریخانی، آرش میراسماعیلی و فرهاد معایی (برنز)
- تنیس تیمی و انفرادی (بی مدال)
- ژیمناستیک (بی مدال)
- قایقرانی مردان و زنان (بی مدال)
- تیراندازی زنان (بی مدال)
- سوارکاری (مقام هفتم تیمی مردان)
- ووشو (یک نقره): حسین اوجاقی

**چهاردهمین دوره/ 2002 به میزبانی کره جنوبی در بوسان
در چهاردهمین دوره بازیهای آسیایی، کاروان ورزشی ایران با 150 ورزشکار حضور یافت و با کسب 8 مدال طلا، 14 نقره و 14 برنز در مکان دهم قرار گرفت.
-کشتی آزاد (یک طلا، 2 نقره و 2 برنز): علیرضا حیدری (طلا)، علیرضا دبیر و عباس جدیدی (نقره)، مهدی حاجی زاده و محمد رضایی (برنز)
- کشتی فرنگی (3 برنز): پرویز زیدوند، مسعود هاشم زاده و علیرضا غریبی
- جودو (یک طلا، یک نقره و 3 برنز): مسعود حاجی آخوند زاده (طلا)، محمود میران ( یک نقره و یک برنز)، حامد ملک محمدی و عباس فلاح (برنز)
- کاراته (2 طلا و 3 نقره): علیرضا کتیرایی و مهران بهنام فر (طلا)، جاسم ویشگاهی، حسن روحانی و مهدی عمو زاده (نقره)
- تکواندو(یک طلا، یک نقره و 2 برنز): هادی ساعی (طلا) بهزاد خداداد (نقره)، مجید افلاکی وپروانه تاجی (برنز)
- والیبال (مدال نقره)
- فوتبال(مدال طلا)
- ووشو (یک طلا و یک نقره): حسین اوجاقی (طلا) و محمد آقایی (نقره)
- وزنه برداری (یک طلا، 3 نقره و 3 برنز): حسین رضا زاده (طلا)، محمد حسین برخواه، هادی پانزوان وکوروش باقری (نقره)، سید مهدی پانزوان، محمد علی فلاحتی نژاد و حسین توکلی (برنز)
- دوچرخه سواری (یک نقره): 4 کیلومتر تعقیبی تیمی
- دو ومیدانی (یک نقره): عباس صمیمی در پرتاب دیسک
- تیراندازی زنان (یک نقره): در تیراندازی از فاصله 10 متر تیمی

** پانزدهمین دوره/ 2006 به میزبانی قطر در دوحه
کاروان ورزشی ایران با کسب یازده مدال طلا، پانزده مدال نقره و بیست و دو مدال برنز و مجموع چهل و هشت مدال در رده ششم جدول توزیع مدال در بازیهای اسیایی دوحه قرار گرفت.
اسامی مدال آوران کشورمان در پانزدهمین دوره بازی های آسیایی ‎ 2006دوحه به شرح زیر است:

دوومیدانی
‎ 800متر : احسان مهاجر شجاعی(برنز)
پرتاب دیسک : احسان حدادی (طلا)

بوکس
وزن منهای ‎ 69کیلوگرم : محمد ستارپور(برنز)
وزن منهای ‎ 81کیلوگرم : مهدی قربانی (برنز)
وزن منهای ‎ 91کیلوگرم : علی مظاهری (طلا)
وزن به اضافه ‎ 91کیلوگرم : جاسم دلاوری (برنز)

کانو و کایاک
کایاک دو نفره ‎ 1000متر مردان (نقره)
رضا رییسی و عباس صیادی

شطرنج
شطرنج تیمی : (برنز)
تیم ایران متشکل از احسان قائم مقامی ، الشن مرادی و آتوسا پورکاشیان

دوچرخه سواری
استقامت : مهدی سهرابی (نقره)
تایم تریل تیمی : (نقره)
حسین اکبری ، علیرضا حقی، قادر میزبانی و عباس سعیدی تنها
رشته مدیسن : (برنز)
مهدی سهرابی و امیر زرگری
رشته کایرین : (نقره)
حسین نجاتی ، عباس سعیدی تنها ، مهدی سهرابی و امیر زرگری

فوتبال : (برنز)
عادل کلاه کج، میلاد نوری ، پیمان منتظری ، سیدجلال حسینی ، علیرضا حقیقی ، محمد نوری ، جلال اکبری ، محمد غلامین، مهرداد اولادی ، حسین ماهینی، حسن رودباریان ، احسان خرسندی ، بهشاد یاورزاده ، شیث رضایی ، سعیدچاه جویی، محسن ارزانی ، مهرداد پولادی ، آرش برهانی ، مازیار زارع ، خسرو حیدری

شمشیربازی
اپه انفرادی : علی یعقوبیان (برنز)
اپه تیمی: (برنز)
سیامک عسگری ، محمد رضایی و حامد صداقتی ، علی یعقوبیان

هندبال : (برنز)
فرید علیمرادی ، رسول دهقانی ، الله کرم استکی ، علیرضا ربطی ، مصطفی ساداتی ، ایمان احسان نژاد، حسین شهابی ، علی اکبر خوش نویس ، مسعود زهرابی ، پیمان صادقی و حجت راه شناس ، سعید پورقاسمی ، محمدرضا جعفرنیا ، هانی زمانی ، محمدرضا رجبی

جودو
وزن منهای ‎ 60کیلوگرم : مسعود حاجی آخوند زاده (برنز)
وزن منهای ‎ 66کیلوگرم: آرش میراسماعیلی (نقره)
وزن به اضافه ‎ 100کیلوگرم : محمدرضا رودکی (نقره)
وزن آزاد : محمود میران (نقره)

کاراته
وزن منهای ‎ 60کیلوگرم : حسین روحانی (طلا)
وزن منهای ‎ 65کیلوگرم : حسن روحانی (طلا)
وزن منهای ‎ 70کیلوگرم : سعید فرخی (برنز)
وزن منهای ‎ 75کیلوگرم : جاسم ویشگاهی (طلا)
وزن منهای ‎ 80کیلوگرم : اسماعیل ترک زاد (برنز)

تکواندو
وزن منهای ‎ 58کیلوگرم : بهزاد خداداد (برنز)
وزن منهای ‎ 67کیلوگرم : علیرضا نصر آزادانی (برنز)
وزن منهای ‎ 72کیلوگرم : هادی ساعی (برنز)
وزن منهای ‎ 78کیلوگرم : مهدی بی باک (نقره)
وزن منهای ‎ 84کیلوگرم : یوسف کرمی (طلا)
وزن به اضافه ‎ 84کیلوگرم : مهدی نوایی (نقره)
وزن منهای ‎ 72کیلوگرم بانوان : مهروز ساعی( برنز)
وزن به اضافه ‎ 72کیلوگرم : افسانه شیخی (برنز)

زنه برداری
وزن به اضافه ‎ 105کیلوگرم : حسین رضازاده (طلا)

کشتی آزاد و فرنگی
کشتی آزاد
زن ‎ 60کیلوگرم : مراد محمدی (طلا)
وزن ‎ 74کیلوگرم : علی اصغر بذری (طلا)
وزن ‎ 84کیلوگرم : رضا یزدانی (طلا)
وزن ‎ 96کیلوگرم : علیرضا حیدری (طلا)
وزن ‎ 120کیلوگرم : فردین معصومی (نقره)

کشتی فرنگی
وزن ‎ 55کیلوگرم : جاسم امیری (نقره)
وزن ‎ 66کیلوگرم : حمید ریحانی (برنز)
وزن ‎ 74کیلوگرم : داود عابدین زاده (نقره)
وزن ‎ 96کیلوگرم : مسعود هاشم زاده (نقره)
وزن ‎ 120کیلوگرم : مهدی شربیانی (نقره)

ووشو
وزن منهای ‎ 56کیلوگرم : جلیل عطایی( برنز)
وزن منهای ‎ 60کیلوگرم : علیرضا صحرانشین (نقره)
وزن منهای ‎ 70کیلوگرم : خسرو مینو (برنز)

بسکتبال : (برنز)
مهدی کامرانی، صمدنیکخواه بهرامی ، علیرضا هنردوست ، ایدین نیکخواه بهرامی ، حامد حدادی ، پویا تاجیک ، امیر امینی ، سامان ویسی ، ایمان زندی ، حامد آفاق ، کرم احمدیان ، موسی نبی پور

**شانزدهمین دوره/ 2010 به میزبانی چین در گوانگژو
کاروان ورزش کشورمان با 362 ورزشکار (274ورزشکارمرد و 88ورزشکار زن) در شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی گوانگژو با کسب 20 نشان طلا،14 نقره و 25 برنز و با مجموع کسب 59 مدال مکان چهارم این رقابتها را از آن خود کرد.
شانزدهمین دوره بازی های آسیایی با شرکت 45 کشور در 42رشته ورزشی( 28 رشته المپیکی و 14 رشته غیر المپیکی) در 473 رویداد از 12 تا 27 نوامبر 2010 در شهر گوانگژو برگزار شد.

مدال آوران ایران:
دوومیدانی
سجاد مرادی 800 متر مردان طلا
احسان حدادی پرتاب دیسک طلا
سجاد مرادی 1500 مردان نقره
کاوه موسوی پرتاب چکش نقره
محمد صمیمی پرتاب دیسک برنز

بسکتبال
تیم ملی مردان برنز

بوکس
محمد ستار پور 75 کیلوگرم مردان برنز
علی مظاهری 91 کیلوگرم مردان برنز
روح الله حسینی 91 کیلوگرم مردان برنز

کانو/کایاک اسپرینت
احمدرضا طالبیان کایاک تک نفره1000 متر مردان طلا
شاهو ناصری کانو تک نفره 1000 متر مردان نقره
تیم ملی مردان کایاک چهار نفره تیمی 1000 متر مردان برنز

دوچرخه سواری جاده
حسین عسگری تایم تریل انفرادی مردان برنز

دوچرخه سواری پیست
مهدی سهرابی دورامتیازی مردان برنز
تیم ملی تیمی سرعت مردان برنز

هندبال
تیم ملی مردان نقره

جودو
محمد رضا رودکی دسته آزاد نقره
محمد رضا رودکی 100 کیلوگرم برنز

کبدی
تیم ملی مردان نقره
تیم ملی زنان برنز

کاراته
جاسم ویشگاهی 84 کیلوگرم مردان طلا
ذبیح الله پور شیب 84 کیلوگرم مردان طلا
فاطمه چالاکی 55 کیلوگرم زنان برنز
سمیرا ملکی پور 68 کیلوگرم زنان برنز

روئینگ
محسن شادی سبک وزن تک نفره مردان طلا
تیم ملی زنان سبک وزن چهار نفره زنان برنز

تیراندازی
الهه احمدی 50 متر سه وضعیت نقره
تیم ملی 10 متر زنان نقره
تیم ملی 50 متر سه وضعیت زنان برنز

تکواندو
محمد باقری معتمد 68 کیلوگرم مردان طلا
علیرضا نصر آزادنی 74 کیلوگرم مردان طلا
یوسف کرمی 87 کیلوگرم مردان طلا
راحله آسمانی 62 کیلوگرم زنان نقره
پریسا فرشیدی 67 کیلوگرم زنان نقره
سارا خوش جمال فکری 46 کیلوگرم زنان برنز
سمانه شش پری 53 کیلوگرم زنان برنز
سوسن حاجی پور 57 کیلوگرم زنان برنز
فرزاد عبدالهی 80کیلوگرم مردان برنز

والیبال
تیم ملی مردان نقره

وزنه برداری
بهداد سلیمی 105 کیلوگرم مردان طلا
مرتضی رضائیان 69 کیلوگرم مردان نقره
اصغر ابراهیمی 94 کیلوگرم مردان نقره
سجاد انوشیروانی 105 کیلوگرم مردان برنز

کشتی
امید نوروزی کشتی فرنگی 60کیلوگرم طلا
سجاد عبدولی کشتی فرنگی 66 کیلوگرم طلا
طالب نعمت پور کشتی فرنگی 84 کیلوگرم طلا
بابک قربانی کشتی فرنگی 96 کیلوگرم طلا
صادق گودرزی کشتی آزاد 74 کیلوگرم طلا
جمال میزایی کشتی آزاد 84 کیلوگرم طلا
رضا یزدانی کشتی آزاد 96 کیلوگرم طلا
مهدی تقوی کشتی آزاد 66 کیلوگرم نقره
فرشاد علیزاده کشتی فرنگی 74 کیلوگرم برنز
فردین معصومی کشتی آزاد 120 کیلوگرم برنز

ووشو
محسن محمد صیفی ساندا 60 کیلوگرم مردان طلا
خدیجه آزاد پور ساندا 75 کیلوگرم زنان طلا
حمیدرضا قلی پور ساندا 75 کیلوگرم مردان طلا
احسان پیغمبری چانگ چوان مردان برنز
الهه منصوریان ساندا 52 کیلوگرم زنان برنز
سجاد عباسی ساندا 70 کیلوگرم مردان برنز

گزارش :ایرنا

تاريخ  ارسال:دوشنبه 14 مهر 1393 - 11:56

کد:2858-1397




گفت و گو


دکتر شهریور : پهلوانان ، فرماندار شمیرانات را کمک کنید !

فرماندار شمیرانات تشکیل ساختار حقیقی و حقوقی شورای ورزش شهرستان را خواستار شد .

نماینده مردم تهران : دکتر احمد نامنی از مدیران شایسته شمیرانات است

مازیار ناظمی : بهترین راه مقابله با شایعه پردازان گردش اطلاعات است

خانمحمدی : باید جایگاه ویژه ای برای تبیین خدمات به جامعه مخاطب در نظر گرفت

دکتر احمدی : خبر باید قابلیت جهت دهی صحیح به افکار عمومی داشته باشد

 آرشيو گفت و گو

مقالات


تبیین وضعیت موجود ورزش شهرستان شمیرانات

اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

تعاریفی نوین از روابط عمومی

در مورد سومین وزیر ورزش و جوانان ایران

وضعیت ایران در پاراالمپیک ریو 2016

 آرشيو مقالات


کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان شميرانات می باشد.