عيد آمد و عيد آمد اين وقت سعيد آمد             

   دوشنبه 19 آذر 1397

كلام روز

ایام میلاد پر خیر و برکت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و جانشین ششم ایشان ، وجود مقدس جعفر ابن محمد الصادق سلام الله علیهما بر مسلمین مبارکباد .


كلام رهبری

همه‌ی حرف های درست اسلام و مفاهیم اصیل قرآن که در طول یک قرن و اندی به وسیله‌ی مغرضان و مفسدان یا جاهلان تحریف شده بود ، همه‌ی آنها را امام صادق علیه السلام به شکل درست بیان کرد .


تبليغات


آمار بازدید
پیشینه چوگان متعلق به تاریخ ایران است

در برنامه فرهنگ و ورزش از رادیو ورزش با موضوع چوگان ضمن گفتگوی تلفنی با کیومرث مولادوست ( رئیس هیئت چوگان شمیرانات ) به عنوان کارشناس و حجت الهم دهخدایی ( دبیر فدراسیون چوگان ) به شرح و بررسی جایگاه کنونی چوگان در کشورمان پرداخته شد .

به گزارش سایت صنعت اسب ، در آغاز این برنامه نکاتی پیرامون چوگان عنوان شد و با طرح این نظرسنجی برای شنوندگان که « آیا تا به حال یک مسابقه چوگان را از نزدیک یا از رسانه ها تماشا کرده اید ؟ » در ارتباط تلفنی با کیومرث مولادوست به عنوان کارشناس ، در رابطه با جایگاه واقعی این ورزش در سطح دنیا و مقایسه با کشور ایران گفتگو شد .

مولادوست با بیان این مطلب که پیشنه ورزش چوگان مربوط به تاریخ ایران است گفت : چوگان در دنیا جایگاه بسیار خوبی دارد و بسیاری از ورزش های کنونی از چوگان سرچشمه می گیرد . این ورزش تیمی در ایران باستان به دو شیوه ی روی زمین ویژه کودکان و نوجوانان و روی اسب ویژه جوانان و بزرگسالان انجام می شده است ؛ و می توان گفت چوگان روی زمین منشاء ورزش هایی مثل هاکی امروزه است .

در ادامه این برنامه زنده رادیویی ، ضمن اشاره به اهمیت ویژه پولوتوریسم یا توریسم چوگان در بسیاری از کشورها از جمله هند ، پاکستان ، کشورهای عربی ، مغولستان ، کشورهای اروپایی ، آفریقای جنوبی ، آرژانتین ، استرالیا و اخیرا کشور آذربایجان ، گفته شد که این کشورها با ارائه برنامه ها و مراسم هیجان انگیز متعدد و ارائه انواع خدمات توریستی توانسته اند گردشکران و دوستدران این ورزش را جذب کنند . ما نیز با توجه به مزیت های تاریخی ، باستانی ، جغرافیایی و آب و هوایی ایران در حوزه های چوگان و گردشکری ورزشی و داشتن انواع صنایع دستی و حضور بسیار گردشکران خارج و داخلی ، می توانیم برای ایجاد و توسعه گردشکری چوگان به روش های مؤثری دست پیدا کنیم .

تاريخ  ارسال:سه شنبه 7 مهر 1394 - 14:50

کد:3159-1397
گفت و گو


دکتر شهریور : پهلوانان ، فرماندار شمیرانات را کمک کنید !

فرماندار شمیرانات تشکیل ساختار حقیقی و حقوقی شورای ورزش شهرستان را خواستار شد .

نماینده مردم تهران : دکتر احمد نامنی از مدیران شایسته شمیرانات است

مازیار ناظمی : بهترین راه مقابله با شایعه پردازان گردش اطلاعات است

خانمحمدی : باید جایگاه ویژه ای برای تبیین خدمات به جامعه مخاطب در نظر گرفت

دکتر احمدی : خبر باید قابلیت جهت دهی صحیح به افکار عمومی داشته باشد

 آرشيو گفت و گو

مقالات


تبیین وضعیت موجود ورزش شهرستان شمیرانات

اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

تعاریفی نوین از روابط عمومی

در مورد سومین وزیر ورزش و جوانان ایران

وضعیت ایران در پاراالمپیک ریو 2016

 آرشيو مقالات


کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان شميرانات می باشد.