عيد آمد و عيد آمد اين وقت سعيد آمد             

   دوشنبه 19 آذر 1397

كلام روز

ایام میلاد پر خیر و برکت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و جانشین ششم ایشان ، وجود مقدس جعفر ابن محمد الصادق سلام الله علیهما بر مسلمین مبارکباد .


كلام رهبری

همه‌ی حرف های درست اسلام و مفاهیم اصیل قرآن که در طول یک قرن و اندی به وسیله‌ی مغرضان و مفسدان یا جاهلان تحریف شده بود ، همه‌ی آنها را امام صادق علیه السلام به شکل درست بیان کرد .


تبليغات


آمار بازدید
به مناسبت شب 21 رمضان :
پیام تسلیت وزیر ورزش و جوانان

مقام عالی وزارت ورزش و جوانان در پیام تسلیت خود به مناسبت شب شهادت مولای متقیّان ، امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب علیهماالسلام ( پنجشنبه ، مورخ 96/03/25 ) ، تصریح کرد : علی علیه السلام یک شخص نیست که با شهادتش راه روشن او را خاموش سازند .

متن دل نوشته ی عاطفی و مقاله ی علمی دکتر مسعود سلطانی فر بدین شرح است :

محراب علی علیه السلام روشن است .

در شب شهادت مولایمان علی علیه السلام و شب های قدر به سر می بریم . شبی که تاریک دلان تاریخ ، به خیال خام خود سعی داشتند با شهادت مظلومانه ی ایشان در محراب عبودیت و بندگی به خالق ، آن نور عدالت و جوانمردی را خاموش کنند !
زهی خیال باطل ! چراکه آنان نمی دانستند که علی علیه السلام یک شخص نیست که با شهادتش راهی که او بنا نهاده بود را خاموش سازند . علی علیه السلام راه روشن دعوت به حق و عدالت و جوان مردی و اخلاق بود . همین منش امیرالمؤمنین علیه السلام بود که سد راه خوارجی شد که می خواستند پس از رحلت نبی مکرّم اسلام صلی الله علیه و آله و سلّم ، تفسیری از حکومت اسلامی ارائه دهند که سراسر تاریکی بود و نیستی .

مشکل خوارج آن زمان با امام علیه السلام این بود که ایشان اجازه ندادند مسیر حکومت اسلام ناب محمّدی صلی الله علیه و آله و سلّم ، همان حکومت مردم سالاری که خدمت گزاری به نوع بشر تنها بر اساس عدالت و نه بر مبنای رنگ پوست ، نژاد و زبان تعیین می کردید ، از مسیرش منحرف گردد . حکومتی که در آن حاکمش مرگ خود را از شدّت ناراحتی و غصّه ی ناشی از درآوردن خلخال از پای یک دختر یهودی توسط سربازانش ، روا می دانست . همان شد که مظلومانه ایشان را در محراب نماز به شهادت رساندند .

اکنون و با گذشت بیش از 14 قرن از شهادت مولایمان امیرالمؤمنین علی علیه السلام ، هنوز نام او و راه او در اُم القرای جهان اسلام جاودانه مانده است . محراب امیرالمؤمنین علیه السلام خاموش نشده است . این راه همچنان روشن است . هنوز جوانان متدیّن ایران اسلامی ، نام علی علیه السلام بر زبانشان جاری و راه علی علیه السلام در کردارشان مشهود است . هنوز پهلوانان ما نوای زنگ و ضربشان با نام علی علیه السلام گره خورده است ؛ و قهرمانان ورزش ما در رویارویی با حریفانشان از او مدد می خواهند .

ضمن عرض تسلیت شهادت امام و پیشوای والای شیعیان جهان و بزرگ جوانمرد عالم ، مولاعلی علیه السلام به تمامی ملّت شریف ایران ، خصوصاَ جامعه ی عزیز ورزش و جوانان کشورمان ، تقاضامندم در این شب های پرفضیلت قدر ، خدمت گزارانشان در دولت ، من جمله بنده ی حقیر را دعا کنند .
خداوند همه ی ما را از نام و یاد و منش علی علیه السلام غافل مگرداند . إن شاء الله


مسعود سلطانی فر – 96/03/25

تاريخ  ارسال:شنبه 27 خرداد 1396 - 09:44

کد:32492-1397
گفت و گو


دکتر شهریور : پهلوانان ، فرماندار شمیرانات را کمک کنید !

فرماندار شمیرانات تشکیل ساختار حقیقی و حقوقی شورای ورزش شهرستان را خواستار شد .

نماینده مردم تهران : دکتر احمد نامنی از مدیران شایسته شمیرانات است

مازیار ناظمی : بهترین راه مقابله با شایعه پردازان گردش اطلاعات است

خانمحمدی : باید جایگاه ویژه ای برای تبیین خدمات به جامعه مخاطب در نظر گرفت

دکتر احمدی : خبر باید قابلیت جهت دهی صحیح به افکار عمومی داشته باشد

 آرشيو گفت و گو

مقالات


تبیین وضعیت موجود ورزش شهرستان شمیرانات

اهمیت ارتقاء سواد رسانه ای و آسیب شناسی شبکه های اجتماعی

تشریح آرمان های انقلاب توسط رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات

تعاریفی نوین از روابط عمومی

در مورد سومین وزیر ورزش و جوانان ایران

وضعیت ایران در پاراالمپیک ریو 2016

 آرشيو مقالات


کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به اداره ورزش و جوانان شهرستان شميرانات می باشد.